O nas

 

Witaj! To my Agnieszka i Krzysztof - ekipa Pasieki na brzegu.

Co my tu robimy?

Wspólnie prowadzimy kameralną agroturystykę, ogród, sad borówkowy i pasiekę.

 

Dbamy o nasze pszczoły, by mogły w spokoju produkować pyszny miód dla mnie i dla Ciebie.

Robimy wszystko, by borówki amerykańskie, które możesz u nas kupić, rosły zdrowo i dorodnie bez użycia chemii.

Oferujemy Ci odpoczynek w naszym gospodarstwie, gdzie możesz obcować z przyrodą przez całą dobę.
 

Przyjedź do nas odpocząć w klimatycznie urządzonych wnętrzach, na trzech tarasach z widokami lasu, łąk i pól, w otoczeniu przyrody.

W ogrodzie stworzonym dla owadów zapylających obserwuj pszczoły, trzmiele, motyle, ważki i wiele gatunków ptaków. Możesz cieszyć się urokiem pięknych roślin, poczuć ich zapach i smak.

Kup pozyskane przez nas: pyszne miody wielokwiatowe i spadziowe, pyłek kwiatowy, propolis i wosk.

Zrelaksuj się i podnieś odporność swojego organizmu korzystając z domku do apiterapii i wyjątkowych właściwości powietrza z 4 uli.

 

Ale też  marzymy o świecie, w którym:

Żyjemy w zgodzie z przyrodą, dbamy o nią, stanowi ona istotny elementem naszego życia.

Jemy pyszne i zdrowe jedzenie wyprodukowane przez lokalnych rolników z szacunkiem dla ziemi. Wiemy, że nie ma tam żadnej chemii tylko sama natura. Kupujemy tą żywność bezpośrednio od producentów za kwoty pozwalające im godnie żyć.

Oddychamy świeżym i zdrowym powietrzem. W środku zimy otwieramy bez obaw okno i wietrzymy domy. Idąc przez miasto zrywamy z jabłoni dorodne jabłka bez obawy, że są pełne zanieczyszczeń. Wokół rośnie mnóstwo drzew, krzewów i kwiatów.

Wchodząc do lasu znajdujemy tylko grzyby, jagody czy maliny. Jedynym śladem człowieka jest podeszwa buta odciśnięta w błocie. Nad rzeką spotykamy tylko zarośla, kamienie, ptaki i szum wody. Swoje śmieci zawsze zabieramy ze sobą.

Dzikie zwierzęta są pełnoprawnymi członkami naszego społeczeństwa. Jadąc samochodem widzimy inne pojazdy zatrzymujące się na mokrej drodze, aby przepuścić przechodzącą na drugą stronę żabę. Siedząc na ławce w środku miasta wokół słyszymy bzyczenie pszczół i trzmieli przelatujących z kwiatka na kwiatek.

Obcujemy z przyrodą na co dzień i obserwując ją uczymy się jak działa i dlaczego tak a nie inaczej. Wiemy, że każda nasza nawet najmniejsza ingerencja ma swoje konsekwencje. Skutki naszych dzisiejszych działań będą odczuwane przez następne pokolenia. Jeśli dziś zadbamy o przyrodę to ona pozwoli nam przetrwać.

Taki świat nam się marzy. 

A Ty o jakim świecie marzysz?